Padovanok senoliams pokalbį!

Kviečiame paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną ir prisidėti prie „Sidabrinės linijos“.

Sidabrinė linija
Sukurta 2020-09-29
Visoje Lietuvoje
5€ iš 1.200€ 0.42%
Rėmėjai - 1
Laikas baigėsi
Spalio 1-oji diena yra Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Siekdami atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir problemas, kviečiame prisijungti prie jos paminėjimo - paskambinti savo močiutei, seneliui ar kitai jūsų pažįstamai senolei ar senoliui bei paraginti savo draugus padaryti tą patį.

Taip pat kviečiame dalintis šia žinute ir prisidėti prie šios lėšų rinkimo akcijos. Mūsų tikslas ne tik užtikrinti, kad dar 10 senolių atrastų sau bendramintį pokalbiams telefonu ir galėtų džiaugtis pokalbiais su juo ištisus metus, bet ir kartu padidinti visuomenės sąmoningumą: kad neužsimerktume vyresnių žmonių sunkumams, kad sudarytume sąlygas vyresniems visapusiškai dalyvauti mūsų ir visuomenės gyvenime, kad nematomus paverstume matomais.

Bendraukime ir padėkime vyriausiems mūsų visuomenės nariams pasijausti reikalingais ir mylimais.

Vienam senoliui užtikrinti reguliarius kassavaitinius pokalbius su bendraminčiu visą mėnesį kainuoja apie 10 eurų, ištisus metus – 120 eurų. Į šią sumą įeina 800-osios linijos ir skambučių centro išlaikymas, ryšių išlaidos, „Sidabrinės linijos“ veiklos viešinimas, savanorių pritraukimas ir jų mokymas.

„Sidabrinėje linijoje“ bendraujančių senolių skaičius artėja prie 3 200. Pokalbiai su bendraminčiais – telefoniniais draugais – jiems leidžia vėl jaustis svarbiems ir reikalingiems, o emocinė pagalba suteikia paguodos ir nusiraminimo. Iš viso nuo veiklos pradžios 2016 metais turėjome jau 58 000 pokalbių, kurie iš viso truko daugiau nei 1 200 000 minučių, arba daugiau nei 20 000 valandų. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vienišumo mažinimo – įrodymas.
Nuoširdžiai jums dėkojame

„Sidabrinės linijos“ komandos ir visų mūsų senolių vardu
sidabrinelinija.lt
 • Privatus asmuo
  Privatus asmuo prisidėjo 5€

  Sumažinkim senolių vienišumą

  2020-09-30
 • Karantinas atidengė užslėptus emocinius skaudulius: jaunimui – nerimas dėl ateities, o senjorams iššūkiu tapo net skambutis vaikams

  „Vaikai pabuvimui kartu skiria mažiau tęstinio laiko, pasirūpina fiziškai: atvažiavo, maisto atvežė, namus sutvarkė, o aš vis tiek lieku vienas. Tai emocinė vienatvė“, – apie sunkumus, kuriuos pandemijos metu patyrė pagyvenę žmonės, pasakojo „Sidabrinę liniją“ įkūrusio M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo steigėja ir skambučių centro vadovė Kristina Čiuželienė.

  Tėvai nedrįsta skambinti suaugusiems vaikams – nenori trukdyti
  Būtent emocinę pagalbą pagyvenusiems žmonėms teikianti „Sidabrinė linija“ ryškiausiai iš visų LRT.lt kalbintų organizacijų – linijų, į kurias nukreipiama paskambinus koronaviruso psichologinės pagalbos numeriu 1809, – patyrė, kokių emocinių pokyčių į lietuvių gyvenimus atnešė karantinas ir pandemija. Pasak K. Čiuželienės, skambučių kiekis pavasarį čia išaugdavo ir 7 kartus.

  Senjorus karantino metu kamavo ne tik vienatvė: daugybė žmonių į liniją skambino ne norėdami rasti pokalbių draugą, kaip anksčiau, o su praktiniais klausimais: teiravosi, ką daryti jaučiant ligos simptomus, kaip prisiskambinti gydytojui, ar galima eiti į vaistinę, netgi – ar galima važiuoti į sodybą aplankyti bičių.

  K. Čiuželienė aiškina, kad jaunesni žmonės naujausią informaciją greitai randa internete, o vyresni žmonės to padaryti ir greitai susiorientuoti naujienų sraute dažnai negali.

  „Kieno vaikai pasirūpina suteikti informaciją, tiems viskas gerai. Vyresni žmonės nenori trukdyti vaikų, tai viena tendencija. Galvoja, jei paskambinsiu per dažnai, trukdysiu, nes jie daug dirba, patys vaikus augina, laiko neturi. Jie jaučia atskirtį: turiu vaikus, bet jie kažkur toli“, – pasakojo K. Čiuželienė.

  Emigravusių žmonių vyresni tėvai psichologiškai jaučiasi dar vienišesni, praradę ryšį.

  https://www.sidabrinelinija.lt/lt/naujienos/naujienos/2020/09/karantinas-atidenge-uzsleptus-emocinius-skaudulius-jaunimui-nerimas-del-ateities-o-senjorams-issukiu-tapo-net-skambutis-vaikams

 • Savanoriaudama „Sidabrinėje linijoje“ prisidedu prie visuomenės gerovės

  „Sidabrinėje linijoje“ savanoriaujanti Ieva su dabartine savo pašnekove bendrauja jau ilgiau nei dvejus metus ir pripažįsta, kad šis bendravimas praplečia supratimą ir pasaulėžiūrą.
  „Dabartinių senolių gyvenimai juk taip stipriai pasikeitė. Pasikeitė visuomenės požiūris, technologijos, gyvenamoji aplinka. Vis pagalvodavau, o kaip jie jaučiasi, ar spėja susigyventi su pokyčiais? Šio jausmo vedina ir atėjau savanoriauti, norėjau prisidėti prie visuomenės gerovės“, – sako Ieva. Pašnekovė priduria, kad savanorystė „Sidabrinėje linijoje“ yra patogiausia forma tiems, kas neturi daug laiko: „Juk niekur nereikia važiuoti, svarbu tik susidėlioti dienotvarkę ir savaitinį skambutį paversti įpročiu.“
  Gali atrodyti, kad vienas pokalbis per savaitę nėra daug, tačiau ta valanda ir senoliams, ir savanoriams praskaidrina kasdienybę, praplečia akiratį ir suteikia prasmę. Žinojimas, kad yra žmogus, su kuriuo gali pasikalbėti apie savo išgyvenimus, pasidalinti įspūdžiais ir aptarti tai, kas vyksta pasaulyje, suteikia stiprybės, kurios taip reikia kiekvienam iš mūsų. Bendraukime ir padėkime vienišiausiems mūsų visuomenės nariams pasijausti reikalingais ir mylimais.

  https://www.sidabrinelinija.lt/lt/naujienos/istorijos/2020/09/savanoriaudama-sidabrineje-linijoje-prisidedu-prie-visuomenes-geroves