Dažniausiai užduodami klausimai

susimetam.lt

Bendri klausimai

Sutelktinis finansavimas (angl. - crowdfunding) yra toks lėšų rinkimo būdas, kai internete paskelbtą lėšų rinkimo kampaniją ar projektą paremia, dažniausiai mažomis sumomis, su tuo projektu nebūtinai susiję, bet projekto įdėjai neabejingi žmonės.

Lėšų rinkimo kampanija (angl. - fundraising) yra piniginių lėšų paieškos ir rinkimo iniciatyva, kuri turi aiškų tikslą ir kurios metu kreipiantis į pavienius asmenis ar jų grupes, verslo įmones, paramos fondus bei valstybines institucijas prašoma jų neatlygintinai skirti paramą pinigais. Tai pasiekti yra įvairių būdų: tiesioginis lankymasis pas rėmėjus, paramos renginių organizavimas, banko sąskaitos patalpinimas savo interneto svetainėje ar socialinėje paskyroje su prašymu pervesti lėšas, lėšų rinkimas specialių TV transliacijų metu, o taip pat lėšų rinkimas sutelktinio finansavimo platformose (ang.k. - crowdfunding).

Lėšų rinkimą sutelktinio finansavimo platformose išskirtiniu daro 3 pagrindiniai elementai: sutelktinio finansavimo platforma, lėšų rinkimo kampanijos organizatorius ir lėšų rinkimo kampanijos rėmėjas. Sutelktinio finansavimo platforma yra vieša internetu pasiekiama interneto svetainė, kurioje patalpinamos lėšų rinkimo kampanijos ir kurioje kelių mygtukų paspaudimu galima pervesti pinigus. Šioje platformoje lėšų rinkimo kampanijos organizatorius dažniausiai savarankiškai įkelia ir paskelbia savo kampaniją. Joje paaiškinama kokiam tikslui renkami pinigai, kiek tam reikia pinigų bei pasirenkamas lėšų rinkimo trukmės periodas. Rėmėjas yra asmuo neabejingas organizatoriaus išsikeltam tikslui ir paremiantis jį tam tikra pinigine suma pervesdamas pinigus sutelktinio finansavimo platformoje.

Visos sėkmingos lėšų rinkimo kampanijos turi sutelkiančią idėją ir aiškų finansinį tikslą. Lygiai tą patį galime pasakyti ir apie tradicinius būdus ir apie sutelktinį finansavimą. Vis tik, tradicinių lėšų rinkimo kampanijų metu, kreipiantis į individualius rėmėjus, kampanijos tikslas bei idėjos pristatymo medžiaga gali būti kaskart peržiūrimi ir pritaikomi. Lėšų rinkimo sutelktinio finansavimo platformoje atveju, kampanijos organizatorius sukuria vieną kampaniją visiems bei pasinaudodamas gerosiomis praktikomis paremtais šablonais sutaupo daug laiko ir kitų išteklių. Pagrindiniai sutelktinio finansavimo privalumai yra masiškumas, efektyvumas ir skaidrumas.

Projektų iniciatorių klausimai

SUSIMETAM.LT veikia tokiu pačiu principu, kaip ir kitos populiariausios sutelktinio finansavimo platformos. Norint paskelbti projektą, jums tereiks prisiregistruoti ir užpildyti projekto formą - įkelti nuotrauką, pateikti istorijos aprašymą, pasirinkti datą iki kurios norite skelbti projektą ir, žinoma, nurodyti norimą surinkti pinigų sumą. Be to, kilus neaiškumams, jūs visada galite kreiptis į mus užpildę kontaktų formą ir gauti reikiamą pagalbą bei informaciją.

Visi projektai prieš juos paskelbiant viešai yra peržiūrimi ir patvirtinami svetainės administratoriaus ne vėliau kaip per 1 dieną. Jei matysime, kad jūsų projekto pristatymą galima pagerinti, nedelsdami su jumis susieksime ir patarsime kaip geriau tai padaryti.

Svetainėje taikomi mokesčiai susideda iš (1) svetainės SUSIMETAM.LT palaikymo mokesčio - 5% ir (2) mokėjimų operatoriaus mokesčių, pritaikomų kaskart finansuotojams pervedant jūsų projektui lėšas. Lietuvos ir kitų Europos šalių mokėjimo kortelėmis atliktiems atsiskatymams taikomas 1.4% + 0.25€ mokestis nuo pervedamos sumos. Daugiau apie taikomus mokesčius skaitykite svetainės skiltyje: Kaip tai veikia?

Rėmėjų klausimai

Rėmėjams nėra taikomi jokie platformos ar mokėjimų mokesčiai. Nuo jūsų banko sąskaitos bus nuskaičiuota tik ta suma, kurią jūs įvedėte mokėjimo formoje.

Prisidėti prie projektų galima atliekant mokėjimus banko kreditine ar mokėjimų kortele. Mokėjimai Svetainėje atliekami naudojantis visame pasaulyje veikiančio mokėjimų operatoriaus - Stripe Payments UK Limited- paslaugomis, kuris yra prižiūrimas Lietuvos banko.

Mokėjimai atliekami eurais. Pervedamos paramos suma ne gali būti mažesnė kaip 5,00 Eur ir didesnė kaip 1.000,00 Eurų.