Istorinio Kamariškių dvaro išsaugojimas

Esame ambicinga Inovatorių slėnio komanda ir siekiame atkurti Kamariškių dvarvietę.

Monika Stankevičiūtė
Sukurta 2020-09-02
Kamariškių dvaras
45€ iš 7.000€ 0.64%
Rėmėjai - 2
Laikas baigėsi
Esame ambicinga Inovatorių slėnio komanda, kuri be proto žavisi kultūros paveldu ir socialinėmis inovacijomis. Kamariškių dvaras mums yra magiška vieta, kurią norime atkurti prikeliant ne tik dvaro didybę, bet kartu padarant jį atvirą visuomenei, sukuriant aplinką kitokiam poilsiui gamtoje.

Kamariškių dvaro nuotykis prasidėjo prieš viso labo daugiau nei vienerius metus, kuomet įžengėme į ilgus metus apleistos dvarvietės teritoriją.
Svajonių, nuo pat pradžių, turėjome labai daug, bet ne ką mažiau laukė darbų ir iššūkių. Tačiau kiekviename etape entuziazmą palaikyti iki šiol padeda daug draugų, kurie kartu tiki, kad dvaras gali ir jau visai neužilgo pasakos naujas istorijas.

Iki šios dienos kartu mums pavyko:
 • Aptvarkyti ir padaryti prieinamą daugybe metų apleistą dvaro parką, teritorijas aplink pagrindinius dvaro statinius.
 • Išvalyti dvaro pastatų rūsius.
 • Sutvarkyti ir bent laikinai apsaugoti kitus dvarvietėje esančius pastatus.
 • Istoriniame dvaro parke, su partnerių pagalba, rasti gyvenančius raudonojoje knygoje saugomus vabalus, kurie mums leis dvarvietėje sukurti Natura 2000 teritoriją – erdvę skirtą gamtai, bet draugišką ir žmogui.
 • Vienas pagrindinių laimėjimų – sustiprinome pirmojo flygelio konstrukcijas, užtikrinome, kad pastatas nebeirtų. Rėmėjai, kuriems esame be proto dėkingi, padarė mums stogo brėžinius ir padėjo įsigyti stogo konstrukcijas.

Beliko stogą uždėti ir tam reikia viso labo vieno mėnesio. Kadangi langus mokomės gaminti patys, tikime, kad jau kitą pavasarį visus Kamariškių dvaro draugus galėsime pakviesti užeiti į visiškai apsaugotą pirmojo flygelio vidų.

Pilnai pabaigtas flygelis būtų didelis laimėjimas ir bendras visos Kamariškių dvaro bendruomenės rezultatas, tačiau tam mums reikia surinkti papildomus 7000 eurų.

Kiekvienas Jūsų prisidėjimas yra svarbus, kadangi tai ne tik leidžia apsaugoti istorinius pastatus, bet entuziazmą paversti realiais rezultatais.

Daugiau informacijos apie Kamariškių dvarą, istoriją ir ateities tikslus rasite www.kamariskiudvaras.lt irfacebook.com/kamariskiudvaras.
 • Rasa
  Rasa prisidėjo 25€
  2020-09-04
 • Miglė
  Miglė prisidėjo 20€
  2020-09-03
Rezultatų nerasta